Wanna czy prysznic

Wygodna wanna czy praktyczny prysznic? A może…?

Planowany remont łazienki często, jeśli nie zawsze, przyprawia dzielące ze sobą mieszkanie pary o spory ból głowy. Wybór płytek, umywalki, szafki pod umywalkowej to tylko wierzchołek góry lodowej. Pod powierzchnią, wydawać by się mogło błahego zagadnienia i kryje się prawdziwy powód do sporów w związku.

Wybrać wannę czy kabinę?

Z jednej strony praktyczna kabina umożliwiająca szybkie i wygodne wzięcie porannego prysznica, zwykle preferowana przez Panów, a z drugiej strony duża wygodna, być może tradycyjna i ozdobna lub wyposażona w jacuzzi wanna służąca do brania relaksujących wieczornych kąpieli będąca marzeniem większości kobiet.

Budowa domu i pomieszczenia bądź dwóch osobnych pomieszczeń celem zaadaptowania ich na łazienkę daje możliwość dobrania metrażu według własnego uznania. Istnieje wówczas możliwość zastosowania obu rozwiązań jednocześnie, czyli wanny i prysznica jednocześnie bądź wanny i prysznica w dwóch oddzielnych pomieszczeniach. O ile w przypadku budowy domu od podstaw sprawa wydaje się prosta, to jeśli planujemy remont mieszkania z małą łazienką, pojawiają się komplikacje. Rzec można wtedy- mała łazienka duży problem.

Jak pogodzić obie strony?

Zgodzić się na ustępstwa, wypracować kompromis czy możne przejrzeć wachlarz nowoczesnych rozwiązań. Na rynku dostępny jest szeroki asortyment wanien wraz ze szklanymi parawanami. Obecnie parawany oferowane na rynku mogą być idealnie dopasowane kształtem do wanny, okrągła wanna nie jest problemem, natomiast znacznie poprawia efekt wizualny. Jeśli preferowane jest wzięcie relaksującej kąpieli, parawan jest w łatwy sposób otwierany. Chcąc wziąć szybki prysznic, po zamknięciu szklanych drzwi nie ma obaw o rozlewanie się wody po powierzchni łazienki. Istnieje również możliwość zastosowania oprócz standardowej baterii do wanny, deszczownicy prysznicowej wówczas zyskujemy rozwiązanie niemal idealne.

Biorąc pod uwagę koszt materiałów budowlanych oraz częstotliwość wykonywania remontów łazienek, rozważyć należy czy wybrane rozwiązanie będzie dla nas równie praktyczne i wygodne za 10-15 lat. Co zatem wybrać? Wanna czy prysznic, a może dwa w jednym? Spór w dalszym ciągu pozostaje nierozwiązany.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *