Jak wybrać ekipę do remontu

Etap wykończenia lokalu – na co uważać przy wyborze robotników?

Bardzo wiele obecnie istniejących firm podejmuje działalność skierowaną na remonty i budowy mieszkań i domów jednorodzinnych. Dlatego, jeśli szukasz kogoś, kto wykończy Twoje nowo powstałe wnętrza, czym powinieneś się kierować? Jak szukać takich osób? Dlaczego być ostrożnym?

Jeśli chcesz tanio, będzie drogo

Oszczędzanie jest bardzo dobrym zjawiskiem w określonych przypadkach – nie powinno stać się skrajnością. Dlatego decydując się na ekipę remontową, warto zapoznać się z ofertami kilku podmiotów, a dopiero potem wyrobić sobie zdanie, ile to powinno kosztować. Skąd taki wniosek? Jeśli inwestor za wszelką cenę uprze się przy swoim progu, może się zdarzyć, że sam będzie musiał sobie radzić z remontem. Zależy nam przecież na jakości prac wykończeniowych, prawda?

Pan Zenek spod sklepu pomaluje nam mieszkanie za kilka złotych za metr kwadratowy. Czy jednak pomyśli o odpowiednim zabezpieczeniu podłogi, okien, parapetów czy włączników i kontaktów elektrycznych? Jak zagruntuje ściany? Czy poradzi sobie z sufitami? Efektem tego będzie zatrudnienie brygady budowlanej, która wykona tę samą pracę po raz kolejny. Tym razem jednak efekt będzie odpowiedni, ale podsumowując, zapłacimy za dwie roboty.

Haczyki i pułapki w negocjacjach

Czy odpowiedź na pytanie dotyczące ceny za robociznę wymaga skomplikowanych przemyśleń? Jeśli trafiłeś na takich fachowców budowlanych, powinna zapalić Ci się czerwona lampka. Skoro ktoś prowadzi firmę i wykonuje pewne prace na co dzień, to wyliczenie kosztów jego pracy nie może sprawiać kłopotu. W takim wypadku możesz mieć uzasadnione podejrzenia, że ta ekipa remontowa nie zna się nie tylko na cenach, ale też na swojej pracy.

Czasem możesz mieć wrażenie, że rozmawiając z jakimś budowlańcem, trafiłeś na okazję. Przedstawił Ci cenę, która nie ma sobie równych. Myślisz o tym, że musi mieć naprawdę dobre źródło materiałów. Jego słownictwo branżowe jest na wysokim poziomie, nie trzeba na niego za długo czekać. Jaką jednak masz pewność, że z obiecanych 3-4 tysięcy nie zrobi się zaraz 6-7 tysięcy? Właśnie tak działa część ekip remontowych. Łapią klienta na promocyjną cenę, po czym okazuje się, że pojawiły się komplikacje i trzeba zapłacić dużo więcej.

Czy zlecać prace remontowe?

Oczywiście znalezienie solidnych fachowców znających się na swojej pracy jest możliwe. Bardzo często wśród rodziny czy znajomych są osoby, które wykonują takie usługi, lub są zadowolone ze skorzystania z oferty jakiejś firmy. Jednak znalezienie takich robotników może być czasochłonne i wymagać wykonania wielu telefonów. Jeśli gotowi jesteśmy czekać i nieco się wysilić, możemy w dalszej perspektywie spokojnie patrzeć na dobrą pracę polecanej ekipy. Dlatego warto zdobyć się na takie poświęcenie i poszukać kogoś, o kim rzeczywiście będzie można powiedzieć, że jest fachowcem w swojej dziedzinie. Takich ekipa jest naprawdę dużo.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *